farbo
17 مرداد 1401 - 10:20

آخرین وضع شیوع کرونا در سمنان/ قدردانی از مداحان برای توصیه به رعایت پروتکل‌ها

گرچه آخرین وضع شیوع کرونا در استان سمنان نگران‌کننده است؛ اما مسؤولان از مداحان برای توصیه به رعایت پروتکل‌ها قدردانی و روزهای آینده را بهتر از هفته‌های گذشته پیش‌بینی می‌کنند.

احمد ریواده، جانشین ستاد مقابله با کرونای استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان اظهار کرد: روزانه به طور میانگین  ۴۰۰ تا ۴۵۰ نفر مشکوک به ابتلای به کرونا به بیمارستان استان سمنان مراجعه می‌کنند.

وی بیان کرد: از این تعداد، تست کرونای ۱۰۰ تا ۱۲۰ نفر مثبت می‌شود و از مبتلایان به کرونا به طور میانگین روزانه  ۲۰ تا ۲۵ نفر بستری می‌شوند.

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان سمنان اضافه کرد: هم‌اکنون ۲۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان سمنان بستری هستند.

ریواده گفت: هم‌اکنون سه شهرستان استان سمنان قرمز، دو شهرستان نارنجی، دو شهرستان زرد و یک شهرستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند و امیدواریم طی روزهای آینده، وضعیت رنگ‌بندی کرونایی در استان بهتر شود.

وی همچنین با قدردانی از هیأت‌های مذهبی و مداحان که در کنار برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم، مردم را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توصیه کرده‌اند، افزود: عزاداران حسینی باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان سمنان گفت: بر اساس گزارش ارائه‌شده در ستاد ملی کرونا، سمنان به نسبت بسیاری از استان‌ها وضع بهتری دارد و روند کرونا در آن در یک هفته اخیر کاهشی بوده است.

ریواده توصیه کرد: رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و تزریق واکسن یادآور بسیار مهم است و باید در دستور کار مردم قرار گیرد.

به گفته جانشین ستاد مقابله با کرونای استان سمنان، همه افرادی که 6 ماه از تزریق واکسن کرونا در آنها می‌گذرد، پیشنهاد شده تا واکسن یادآور را تزریق کنند تا ایمنی بدن آنها افزایش یابد.

ریواده بیان کرد: تزریق واکسن یادآور به‌ویژه در افراد بالای ۵۰ سال و افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای در خود و خانواده‌شان هستند، بسیار اهمیت دارد.

انتهای پیام/74001/م/

منبع: فارس
شناسه خبر: 548961