farbo
23 بهمن 1401 - 13:39

بیانیه گام دوم انقلاب به نسل‌ها جدید روحیه می‌دهد

نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: حماسه ۲۲ بهمن خواب دشمن را بی‌تعبیر و آن را به کابوس تبدیل کرد و نشان داد تجزیه ایران و دوقطبی‌سازی میان آحاد مردم خیال خام دشمنان است که محقق نمی‌شود.

مجتبی یوسفی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره برگزاری پرشور راهپیمایی ۲۲ بهمن سال ۱۴۰۱ گفت: ملت بزرگ ایران همچون ۴۴ سال قبل، بار دیگر حجت را بر دشمن تمام کردند و همه اقوام، سلایق و صنوف، از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب، سرمای زمستان را به گرمای همدلی و اتحاد و همزبانی تبدیل کردند.

وی ادامه داد: گرمایی که مبنای آن نگاه ویژه به حفظ تمامیت ارضی ایران ذیل پرچم جمهوری اسلامی و با هدایت‌های مقام معظم رهبری است.

یوسفی با اشاره به حضور همه گروه‌های مختلف مردم در حماسه ۲۲ بهمن تصریح کرد: راهپیمایی روز گذشته یک رویداد بین نسلی بود، آن‌چنان‌که از کودکان و خردسالان تا سالمندان و سالخوردگان با همه سختی در این مراسم حضور داشتند. از افراد محجبه تا کسانی که شاید به حجاب آنها خرده و ایرادی وارد باشد همه در میدان میثاق با انقلاب حاضر شدند و همه برای حفظ کشور و نظام آمدند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: این حماسه باعث شد در پی اغتشاشات اخیر، خواب دشمن را بی‌تعبیر بگذاریم و آن را به کابوس تبدیل کنیم و نشان داد خیال تجزیه ایران اسلامی، عدم وحدت، دوقطبی‌سازی یا تفرقه‌افکنی میان آحاد مردم برای خیال خام دشمنان است که محقق نخواهد شد.

وی اظهار کرد: بازتاب حضور میلیونی مردم در رسانه‌ها نشان می‌دهد، تلاش حقیرانه نظام سلطه نمی‌تواند نور و روشنایی این نظام را خاموش کند و مردم اگر از اوضاع اقتصادی گلایه‌مند هستند، باز هم در این حماسه حضور پیدا کرده‌اند چراکه جامعه ایران می‌خواهد مشکلاتش را در درون حاکمیت و در چارچوب کشور حل کند.

یوسفی با تاکید بر اینکه راهپیمایی اخیر مسئولیت را برای مسئولین جهت خدمت به ملت بزرگ ایران و جبران رشادت‌های آنان سخت‌تر می‌کند، یادآور شد: در حماسه ۲۲ بهمن شاهد بودیم که همه مردم از نسل دهه هشتاد و نود گرفته تا نسل اول و دوم انقلاب، به آرمان‌های جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری لبیک گفتند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی درباره تصمیم دولت تحت عنوان «امتداد وحدت» بیان کرد: برخی از رسانه‌های غربی درباره عفو گسترده که توسط مقام معظم رهبری عنوان شد و تصمیم رئیس‌جمهور مبنی بر ادامه این مسیر، گفتند جمهوری اسلامی از سر استیصال این عفو را پذیرفته است؛ در حالی که حقیقت امر، عکس این ادعا است.

وی اظهار کرد: فراموش نمی‌کنیم یکی از کشورهای همسایه در شرایطی که با کودتا مواجه شده بود، بیش از ۴۰ هزار نفر را از کار بیکار کرد یا به زندان فرستاد. این در حالی است که جمهوری اسلامی ۴۴ سال است با انواع و اقسام روش‌ها مورد حمله و هجمه قرار می‌گیرد، اما با این وجود با ملت خود همچون یک پدر برخورد می‌کند.

یوسفی عنوان کرد: تصمیم نظام درباره بخشش‌ها، نشانه اقتدار و رأفت جمهوری اسلامی است که مردم را فرزندان خود می‌داند و حتی اگر بعضا دچار خطایی شده باشند، آنها را می بخشد چراکه همین افراد آینده‌سازان کشور خواهند بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالروز صدور بیانیه گام دوم انقلاب گفت: جمهوری اسلامی کارهای بزرگی در حوزه سیاست خارجه، دیپلماسی، نقش منطقه‌ای، عزت اسلامی و اقتدار آفرینی انجام داده است ولی درباره مسائل اقتصادی همچنان مشکلاتی وجود دارد.

وی بیان کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با دیگر روحیه جدیدی به نسل‌های بعدی، از جمله نسل سوم، چهارم و حتی نسل پنجم داده شده و تببین شده که چگونه از طریق خودباوری، وحدت و برادری، آینده‌ای روشن برای ملت ایران رقم بخورد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1033975