farbo
14 مرداد 1401 - 15:13

امام جمعه بجنورد: فرهنگ عاشورا مهم‌ترین راهبرد سیاست جمهوری اسلامی ایران است

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی با اشاره به اهمیت توجه به فرهنگ عاشورا گفت: فرهنگ عاشورا مهم‌ترین راهبرد سیاست جمهوری اسلامی ایران است.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد ، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری امروز در خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشت: کسی که حدا را داشته باشد و توکلش بر آن وجود قادر متعال باشد، از هیچ دشمنی نمی‌ترسد. عزت در اطاعت از خداست.

خبرگزاری تسنیمبجنوردبجنوردوی افزود: صحنه کربلا، صحنه ایستادن بر سر عقیده است که در یاران‌ امام حسین، عزت متجلی شده است. آن‌ها عزتشان را در جنگ و اسارت از دست ندادند. امروز ایران اسلامی نیز نماد عزت حسینی است.

امام جمعه بجنورد در ادامه با اشاره به مناسبت‌های هفته پیش رو گفت: بازسازی عتبات عالیات و ساخت صحن و سرای حسینی و علوی از ابتدا با همت شیعیان ایرانی احداث و بازسازی شده و ادامه این کمک‌ها بسیار ضروری است.

وی افزود: الحمدلله علی‌رغم همه مشکلات اقتصادی و معیشتی، مراسمات و اطعام حسینی با حضور پرشور همه مردم و هیئات در استان ساری و جاری است و این بسیار قابل تجلیل است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی حضور اهل تسنن در مراسمات محرم را نشانگر وحدت آفرینی وجود امام حسین دانست و گفت: در روز ظهور، تمام دنیا این وجود مقدس را خواهند شناخت. ایام تاسوعا و عاشورا بهترین بستر ترویج فضائل اخلاقی در جامعه است.

حجت‌الاسلام نوری ادامه داد: همه دین در کربلا متجلی شده و عاشورا بهترین راهبرد برای سیاست داخلی و خارجی جمهوری اسلامی است. کربلا بهترین صحنه الگوهای اسلامی است و باید از این فرصت برای تبیین انقلاب حسینی بهره ببریم.

امام جمعه یزد: بحران سیل در کشور نیازمند آسیب شناسی است

امام جمعه یزد: بحران سیل در کشور نیازمند آسیب شناسی استامام جمعه قم: مسئولان فرهنگی کشور از هیئت‌ها حمایت کنند

امام جمعه قم: مسئولان فرهنگی کشور از هیئت‌ها حمایت کنندتکیه تسنیم|انصاف در تنش‌های سیاسی و کنش‌های اجتماعی مطابق با سبک زندگی امام حسین (ع) + فیلم

تکیه تسنیم|انصاف در تنش‌های سیاسی و کنش‌های اجتماعی مطابق با سبک زندگی امام حسین (ع) + فیلمامام جمعه بجنورد در ادامه با اشاره به روز خبرنگار تصریح کرد: راویان و ناقلین احادیث همواره در تاریخ اسلام از جایگاه والایی برخوردار بودند. ارائه اخبار دقیق و صادقانه به جامعه باید مهم‌ترین رسالت خبرنگاران باشد.

اخبارانتهای پیام/311/ی

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 536622