farbo
09 بهمن 1401 - 10:19

قانون مولدسازی به صورت محرمانه توسط سران قوا تصویب شده است

نماینده مردم مهریز در مجلس گفت: قانون مولدسازی به صورت محرمانه توسط سران قوا تصویب شده و حق نظارت را از مجلس و قوه قضائیه گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا صباغیان نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه ۹ بهمن) در صحن علنی مجلس در اخطار قانون اساسی، گفت: متأسفانه قانون مولدسازی به صورت محرمانه توسط سران قوا تصویب شده است و دو سال همه قوانین در این حوزه را موقوف الاجرا کرده است. نکته جالب این است که حق نظارت از مجلس و رسیدگی از قوه قضائیه گرفته شده و من اعلام می‌کنم ناقوس مرگ مجلس به صدا درآمده است.

وی تصریح کرد: قبلاً شوراهای عالی قانونگذاری کردند و هیچ کدام از ما حرفی نزدیم و اعتراضی نکردیم، امروز بر سر یک تن آسفالت دعوا می‌کنیم و حنجره خود را پاره می‌کنیم در حالی که یک قانون گذاری صورت گرفته که سابقه نداشته است.

وی تصریح کرد: این کاپیتالیسم در امور داخلی کشور است که سه نفر از سران قوا بنشینند و ۲۹۰ نماینده مجلس و شورای نگهبان را کنار بگذارند و ما نیز در مقابل چشم ۸۶ میلیون ایرانی سکوت می‌کنیم؛ چه جوابی به مردم خواهیم داد؟

نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس مجلس، گفت: آقای قالیباف زمانی که مسئولیت شما تمام شود چه پاسخی برای افکار عمومی و نخبگان خواهید داشت؟ این اتفاق ظلم به مردم و مجلس شورای اسلامی است.

در حال تکمیل

منبع: مهر
شناسه خبر: 1004228